Feridun Fikret Küperoğlu Feridun Fikret Küperoğlu

1983 Giresun doğumlu. İlk ve orta eğitimini Giresun'da tamamladı. Bu dönem içinde Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosunda sahne tozunu yuttu. Oyunculuktan aldığı haz parkelerden aldığı hazzın önüne geçince profosyonel basketbol yaşamı kısa sürdü.

Oyunculuk eğitimini geliştirmek üzere 2001 yılında İstanbul'a gelerek Müjdat Gezen Sanat Merkezine gitti. Sonrasında profosyonel olarak bir çok reklam filmi ve dizide rol aldı.

2009 yılında hayallerinin peşinden koşarak kendi şirketi Feridun Fikret Casting - Management'i kurdu. Genç, dinamik, bir o kadar da tecrübeli kadrosuyla dizi, reklam ve medya sektörüne hizmet vermeye başladı.

Oyuncu seçimlerinde şirket olarak; oyuncu adaylarının tiyatro eğitimlerinin olmasına dikkat edilmekle beraber adaylara tiyatro eğitimi ve diksiyon dersleri verilmektedir.

Oyunculuk aşk gibidir. O aşka tutulan bir daha vazgeçemez bu sevdadan. İzlerken. televizyondan ya da tiyatroda oyunculuğun başarısındaki o ince çizgiyi fark etmek gerçekten zordur . Kolay bir işmiş gibi gelir. Ben de yaparım der insanlar çoğu zaman. Fark rahat olmaktır. En yakın hissettiğiniz kişi karşısında nasıl rahatsanız, milyonların önünde de aynı rahatlıkta sahneye çıkmak ve oynamak sağlar başarıyı. Bu büyük bir etken olsa da sırf bu değildir tabii. Yetenekli olmak önemlidir artı bunun üstüne eğitim koymak.

İşte oyunculuğa böyle aşkla tutulmuş, eğitimini almış yetenekli oyuncuların menejerliğini yapmaktan gurur duyar. Projelerinize doğru cast yönlendirmeleri ile sizlere yardımcı olur.

instagram.com/feridunfikrett